FINANCIËLE DIENSTVERLENING

Telemarketing & leadgeneratievoor de financiële dienstverlening

Telemarketing voor financiële dienstverlening vraagt om BDR’s die de taal van een CFO spreken. Geen script, geen student aan de lijn, maar een senior gesprekspartner die weet hoe je op C-level communiceert en interesseert. Precies dat doen wij al sinds 1977. Provite is Wft-gecertificeerd en maakt voor verzekeraars, verzekeringsmakelaars, financieel adviseurs en consultants afspraken met de mensen die er écht toe doen.

Herkenbaar? Je product of dienstverlening is sterk, je team is goed, je hebt wellicht zelfs heel veel online leads, maar de agenda’s blijven te leeg. Dan is er extra acquisitiekracht nodig. En daar komen wij in beeld.

LET'S TALK, bel 070-3134444
  • Binnen één vrijblijvend gesprek weet je al waar je staat: je doelgroep scherp in beeld, een reëel afspraakvolume en de beste aanpak voor new business, heractivatie of allebei.

SPECIALIST IN HET BENADEREN VAN DE FINANCIËLE DIENSTVERLENING

Wat valt onder financiële dienstverlening?

Onder financiële dienstverlening verstaan wij in de eerste plaats verzekeraars en verzekerings makelaars. Daarnaast werken we voor een brede groep partijen die op een andere manier aan het financiële rendement van een organisatie bijdragen. Denk aan:

  • BI consultancy
  • Adviesbureaus voor rendementsverbetering
  • Accountants- en adviesorganisaties
  • Reporting Specialists
  • Gespecialiseerde advocatenkantoren in het belastingrecht
  • Vendor-leasebedrijven
  • Factoringpartijen
  • Detacheerders van financieel specialisten
  • Fintechbedrijven

Werkt u als consultant in de financiële sector? Dan komen nieuwe opdrachten meestal uit uw eigen netwerk en via aanbeveling. Dat is de mooiste route naar nieuwe klanten. Alleen: u hebt er weinig invloed op. Wilt u sneller groeien, dan is uitstekend werk leveren niet genoeg. Dan zijn gerichte acquisitie-inspanningen nodig, en juist daarbij helpen wij u vanuit bijna vijftig jaar ervaring.

Waarom een leadgeneratie traject in plaats van losse campagnes?

Een enkel (telemarketing) traject belcampagne levert een piek op, daarna wordt het weer stil. Dat is precies wat u in de financiële dienstverlening niet wilt. Salestrajecten zijn hier langer, beslissers zijn kritisch en vertrouwen bouwt u stap voor stap op. Daarom werken we niet met eenmalige acties, maar aan een voorspelbare pipeline.

Leadgeneratie is het overkoepelende resultaat: dat leidt tot gekwalificeerde afspraken met de juiste beslisser, maand na maand. Onder de motorkap combineren we meerdere kanalen. Telemarketing of LinkeIn outreach zorgen voor het eerste contact, lead nurturing en Social Selling bouwen de  interesse verder op. Deze multi-channel aanpak vergroot de kans dat uw boodschap op het juiste moment landt.

Onze kanalen voor de financiële sector

Elke campagne stemmen we af op uw doelgroep en doel. Deze kanalen zetten we in, met telefonische acquisitie als kern.

B2B telemarketing

De telefoon brengt u direct in contact met de CFO, controller of financieel directeur. Of dit nou ‘koud’ is, naar aanleiding van een eerder gesprek (nurtiring) of naar aanleiding van een websitebezoek, LinkedIn reactie etc. Onze senior BDR’s voeren een inhoudelijk gesprek over de situatie aan de andere kant van de lijn, zijn/haar uitdagingen, risico’s, problemen, wensen, plannen etc. . Maar ook over uw dienstverlening, uw oplossing uw dienstverlerening, zonder script. Zo converteren ze koud contact naar een concrete afspraak. Meer hierover leest u op onze pagina over B2B telemarketing.

LinkedIn

LinkedIn is een goede manier om in contact te komen en te blijven met voor u interessante prospects. Geen standaard automation, maar berichten die met behulp van AI worden gepersonaliseerd op basis van de informatie die we over het bedrijf en de contactpersoon verzamelen.

Eenmaal toegevoegd aan uw netwerk is het zaak dat ze u zien als een trusted advsidor. Wie regelmatig relevante inzichten deelt op LinkedIn — over marktontwikkelingen, wetgeving, praktijkcases — wordt u gezien als iemand met verstand van zaken. Dat is onderdeel van social selling.  Een trusted advisor word je niet in één gesprek. Social selling geeft je een podium om maandenlang, jarenlang dezelfde expertise en dezelfde waarden te tonen. Die consistentie is wat “ik ken deze persoon een beetje” verandert in “deze persoon weet waar hij het over heeft en is betrouwbaar”.

Ergens along the way is de tijd rijp voor een gesprek. Door ook consequent telefonisch in contact te blijven lead nurturing bouwen we stap voor stap interesse op, tot een lead sales-ready is. Zo houdt u de pipeline gevuld, ook voor de langere financiële trajecten.

Onze BDR’s weten hoe op C-level te communiceren

Bij telemarketing voor de financiële sector zetten we altijd zware krachten in: vaak oud-ondernemers en mensen met stevige financiële kennis. Waarom? Omdat een CFO graag op zijn / haar niveau spreekt.

Uw boodschap komt minder over met een student of iemand die een script afwerkt. Onze mensen voeren een volwassen dialoog, op niveau, over uw oplossing. Ze praten moeiteloos mee over werkkapitaal, marge en total cost of ownership. Zeker bij grote, professioneel geleide organisaties is dat belangrijk. Daar leeft vaak het idee dat de huidige aanpak al de beste is. Uw gesprekspartner moet dan stevig in zijn schoenen staan. En nee, er komt bij ons geen script aan te pas.

LET'S TALK

Waarom vertrouwen de sleutel is

In de financiële dienstverlening draait alles om vertrouwen. Niemand laat zijn financiën over aan een partij die hij niet vertrouwt. De verkoopgoeroe Zig Ziglar wist het al: mensen luisteren pas naar u als ze u aardig vinden, en doen pas zaken met u als ze u vertrouwen.

Precies daarom werken we met senior professionals. Door hun vakkennis en ervaring winnen ze snel het vertrouwen van uw prospects. We zijn een telemarketingbureau, maar ons gesprek voelt niet zo. Het voelt als een zakelijk gesprek over nieuwe kansen. En dat voeren we altijd uit uw naam, met respect voor uw merk.

De juiste beslisser binnen de DMU

Hoe groter de organisatie, hoe lastiger u bij de juiste persoon komt. Bovendien valt een financiële beslissing zelden alleen. Meestal beslist een decision making unit of DMU, waarin bijvoorbeeld de CFO, een controller en een inkoper samen zitten. Een afspraak levert pas iets op als u aan tafel zit met een lid van die DMU.

Daar zit onze kracht. Door jarenlange ervaring en de senioriteit van onze mensen dringen we door tot de juiste beslisser. Onze BDR’s laten zich niet afschepen bij de receptie. Ze weten hoe ze een volwaardig gesprek openen met iemand die zijn agenda streng bewaakt. Zo maken we afspraken die daadwerkelijk tot zaken leiden.

Een degelijke aanpak, Wft-gecertificeerd

De financiële sector staat onder druk. Nieuwe regelgeving, andere afrekenmodellen, een veranderende economie en nieuwe technologie dwingen partijen hun businessmodel telkens aan te scherpen. Tegelijk kijken overheid en toezichthouder kritischer mee. Daarom vraagt ook de commerciële benadering om een betrouwbare, gedegen werkwijze.

Die betrouwbaarheid zit in onze mensen én in onze aanpak. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft het toezicht flink aangescherpt. Voor veel financiële diensten is samenwerken met een Wft-gecertificeerd bureau inmiddels verplicht. Provite voldoet daaraan. We kennen de regels, werken volgens een gedegen methode en bellen altijd uit uw naam. Zo combineert u commerciële slagkracht met de zekerheid dat u binnen de kaders blijft.

Het resultaat in cijfers

De aanpak werkt, en dat laten de cijfers zien. Gemiddeld leveren onze trajecten 10 – 50 gekwalificeerde afspraken per maand op. We hebben ruim 2500 bedrijven geholpen, in meer dan 50 branches, met bijna vijftig jaar ervaring op de teller. Bij trajecten van zes tot twaalf maanden zien opdrachtgevers gemiddeld 25% omzetgroei uit new business en 50% groei in hun pipeline.

Toch draait het nooit om cijfers alleen. Elk getal begint bij één goed gesprek met de juiste beslisser. Daar sturen we op: kwaliteit boven kwantiteit, elke maand opnieuw.

Vertrouwd door gerenommeerde opdrachtgevers

We werken voor gerenommeerde partijen binnen en rond de financiële dienstverlening en aanverwante sectoren. Denk aan (krediet)verzekeraars, assurantiemakelaars, (BI) consultancy organisaties, factoring organisaties en banken. Maar ook voor brancheorganisaties en advieskoepels. Voor veel opdrachtgevers werken we al jaren onafgebroken, wat aantoont dat de aanpak werkt en het vertrouwen wederzijds is. In de financiële dienstverlening telt zo’n trackrecord zwaar, het uitdragen en gesprekken voeren uit hun naam laten ze niet zomaar aan een onbekende partij over.  In een persoonlijk gesprek delen we graag relevante referenties uit uw specifieke deelmarkt, zodat u een concreet beeld krijgt van wat we voor vergelijkbare partijen hebben bereikt.

U bevindt zich in goed gezelschap

ALS MENSEN JE AARDIG VINDEN GAAN ZE NAAR JE LUISTEREN MAAR ALS ZE JE VERTROUWEN GAAN ZE MET JE IN BUSINESS

-Zig Ziglar-

Tom Tielrooij | Floorcoach & Sr. Business Developer

Voorbeelden

Hieronder een aantal trajecten die we binnen de financiële dienstverlening hebben gedaan. We werken altijd discreet en uit naam van onze opdrachtgever, dus namen noemen we hier niet. In een persoonlijk gesprek vertellen we u graag meer.

Kredietverzekeringen &Financieringen

Opdrachtgever

Finance & Insurance

Doelgroep

CFO’s en controllers van organisaties met meer dan € 10 mln omzet.

Uitdaging

F&I is grootste broker op het gebied van kredietverzekeringen. Uitdaging is aan tafel komen bij organisaties die of direct bij een verzekeraar verzekerd zijn of bij een andere broker. Laatste groep zijn diegene zonder verzekering. Voor alle drie zijn er vanzelfsprekend uitdagingen, argumenten die gepast gebruikt moeten worden.

Besparing opNPR inkoop

Opdrachtgever

Adviesorganisatie

Doelgroep

organisaties met meer dan € 1 miljoen aan Non Product Related inkoopkosten.

Uitdaging

opdrachtgever kan gemiddeld 23% besparen op de NPR kosten. Het lastige hier is dat de men denkt alles perfect onder controle te hebben. Volgende uitdaging: niet naar inkoop maar de CFO aan tafel krijgen.

Aanpak

multi-channel leadgeneratie, gericht op de CFO.

Resultaat

we benaderden bewust de functionarissen die zo’n besparing het meest waarderen: de CFO, financieel directeur of financial controller. Dat levert veel afspraken op, en die afspraken zetten ook vaak om in een opdracht.

Lagere bankkosten voorgrote organisaties

Opdrachtgever

Nederlandse vestiging van een internationaal consultancybedrijf.

Doelgroep

CFO’s en controllers van organisaties met meer dan € 100 mln omzet.

Uitdaging

De opdrachtgever verlaagt de totale bankkosten van grote organisaties. Alleen: de doelgroep is ervan overtuigd al een goede deal te hebben. Bovendien willen ze de relatie met hun bank niet op het spel zetten.

Aanpak

Cold calling en gerichte opvolging op DMU-niveau.

Resultaat

Onze BDR’s maken al ruim vier jaar succesvol afspraken met de financiële top van toonaangevende Nederlandse bedrijven. Met sterke argumenten weerleggen ze het bestaande beeld en creëren zo een opening.

Detachering vanCFO's

Opdrachtgever

Detacheerder van parttime CFO’s.

Doelgroep

MKB met een omzet van € 3 tot € 50 mln.

Uitdaging

Binnen deze doelgroep is er meestal een eenkoppige directie, ondersteund door een externe boekhouder of accountant. Men denkt te klein te zijn voor een CFO, en vaak leeft de behoefte niet.

Aanpak

Cold calling en lead nurturing, gericht op kansen in plaats van kosten.

Resultaat

Onze mensen laten deze directeuren zien dat een parttime CFO juist bijdraagt aan groei. Zo komt de opdrachtgever in gesprek met ondernemers die daar eerder nooit voor openstonden.

Ook internationaal groeien?

Veel financiële dienstverleners opereren over de grens, en dat kunnen wij ondersteunen. Naast onze Nederlandse activiteiten verzorgen we international business development voor opdrachtgevers die in het buitenland willen groeien. We beschikken over ervaren marktbewerkers die de taal en de zakelijke cultuur van de doelmarkt beheersen.

Dat is belangrijk, want een gesprek met een financieel beslisser vraagt in elk land om de juiste toon en de juiste argumenten. Voor de financiële sector komt daar de lokale regelgeving bij, die per land verschilt. Wij houden daar rekening mee en stemmen de aanpak erop af. Zo bouwt u ook buiten Nederland aan een goede pipeline met kansen en gekwalificeerde afspraken.

Liever uw eigen mensen sterker maken?

Met bijna vijftig jaar ervaring weten we wat commercieel werkt in de financiële dienstverlening. En wat niet. Die kennis brengen we ook graag over op uw team. Regelmatig trainen we accountmanagers om succesvoller te worden in new business, bij elke stap van het commerciële traject.

We geloven alleen niet in cursussen die salesmensen in een dag volstoppen met theorie. Wat blijft daar immers van hangen? Onze aanpak is anders. We ontwikkelen per bedrijf een praktijktraining op de werkvloer en brengen het geleerde meteen in de praktijk. Het resultaat: u profiteert vanaf dag één, en uw mensen houden de nieuwe vaardigheden veel langer vast.

Laten we uw pipelinekansen verkennen

Uw sales deels uitbesteden is een flinke stap. Het gaat tenslotte om de representatie van uw bedrijf. Daarom stellen we iets simpels voor: laten we gewoon eens praten, no strings attached. In een korte pipeline-scan brengen we samen uw doelgroep, uw huidige acquisitieaanpak en een haalbaar afspraakvolume in kaart. U krijgt een eerlijk beeld van het potentieel én de investering.

LET'S TALK, vraag uw vrijblijvende pipeline-scan aan

De eerste stap naar new business…

Is een gesprek. Online of op locatie. U vertelt over wat u wilt bereiken, uw doelgroepen, uw prachtige product en / of dienst. Wij leggen er onze meer dan 45 jarige ervaring tegenaan en bespreken een strategie. B2B Telemarketing als onderdeel van leadgeneratie biedt immers ongekende mogelijkheden. Laten we het samen ontdekken!

Meer weten? Neem contact op met Margot +31 70 3134444.

Onze diensten Wat kunnen we voor u doen?

B2B Telemarketing

Lead- & Demand Generation

Social Selling

International Business Development

Training & Coaching

B2B Telemarketing voor financiële dienstverleners is telefonische acquisitie namens verzekeraars, banken, financial consultants, vermogensbeheerders en andere financieel adviseurs, gericht op leadgeneratie en concrete afspraken met zakelijke beslissers. Provite is een full-service Sales Development Agency en vult daarmee uw sales pipeline. Telemarketing is onze motor binnen een leadgeneratie traject, maar we kunnen dat combineren met LinkedIn outreach en social selling. Deze multi-channel aanpak vergroot de kans op een kwalitatieve afspraak.

Omdat de salescyclus in veel gevallen lang is en de diensten vrij complex en adviesgevoelig, is één contact meestal niet voldoende om tot een kwalitatieve afspraak te komen. Daar is opvolging, leadnurturing voor nodig.

Het verschil met een losse belcampagne? We werken aan een voorspelbare stroom leads / afspraken, niet aan een eenmalige piek. Onze senior business developers, vaak oud-ondernemers, voeren het gesprek met een CFO of controller. Zo voelt het contact als een zakelijke uitwisseling en bouwt u aan afspraken die echt tot zaken leiden.

Omdat een enkele campagne een piek oplevert en daarna weer stilvalt. In de financiële dienstverlening werkt dat niet, want salestrajecten zijn er langer, producten en diensten adviesgevoelig en beslissers zijn kritisch en trouw aan hun huidige leverancier. Een leadgeneratie traject draait om het opbouwen van vertrouwen, om een voorspelbare pipeline: gekwalificeerde afspraken met de juiste beslisser, maand na maand. Provite combineert daarvoor meerdere kanalen. De telefoon brengt u direct in gesprek en onde4rhoudt het contact, LinkedIn profileert u als een trusted adivsor en zorgt dat u relaties uw content zien. Op die manier bouwt u interesse op. Zo bouwt u een pipeline op, ook tijdens de langere trajecten die in de financiële sector normaal zijn. Bovendien monitoren en optimaliseren we continu, zodat de aanpak scherp blijft. Het resultaat is geen eenmalige boost, maar structurele groei van uw sales pipeline en uw omzet.

We zetten de kanalen in die aantoonbaar werken voor uw doelgroep, met de telefoon / persoonlijk contact als motor. Cold calling, oftewel b2b telemarketing, is het kernkanaal: het brengt u direct in gesprek met de CFO, controller of financieel directeur. Daarnaast bouwen we met LinkedIn en door het nurturen (telefoon) stap voor stap interesse op bij prospects die nog niet klaar zijn voor een gesprek. Via LinkedIn kunnen we ook het eerste contact leggen en contact houden. Maar we kunnen alle channels inzetten, in combinatie om uw doelgroep te bereiken en de interesse te vergroten: email, drukwerk (kaartjes), zelfs een keer taart. Deze multi-channel aanpak vergroot de kans dat uw boodschap op het juiste moment landt. Welke mix het beste past, bepalen we samen op basis van uw ideale klantprofiel en uw doel. In de financiële dienstverlening telt daarbij altijd kwaliteit boven kwantiteit. Eén afspraak met de juiste beslisser is meer waard dan tien met de verkeerde persoon of op het verkeerde moment.

Ja, heractivatie van bestaande en voormalige relaties is een waardevol onderdeel van ons werk. Niet alle groei komt uit nieuwe namen. Vaak zit er onbenut potentieel in uw eigen bestand. Denk aan klanten die zijn weggezakt, oude leads die nooit zijn opgevolgd of relaties die klaar zijn voor een aanvullende dienst. In de financiële dienstverlening is dat extra relevant. Vertrouwen dat er ooit was, herstelt u namelijk sneller dan dat u het bij een koude prospect opbouwt. Onze senior bellers benaderen deze contacten met tact en op niveau. Zo wordt de relatie niet geschaad, maar juist versterkt. Op die manier halen we meer rendement uit uw bestaande netwerk. Tijdens de eerste pipeline-scan bekijken we samen welke mix van new business en heractivatie het meeste oplevert voor uw doelstelling.

Door de afspraak inhoudelijk te kwalificeren en goed over te dragen. Een afspraak heeft pas waarde als uw salesteam er direct mee aan de slag kan. Daarom leggen we per afspraak vast wat er is besproken, welke behoefte er speelt en wie de beslisser is binnen de DMU. Zo begint uw accountmanager niet bij nul, maar met een warme, voorbereide context. In de financiële dienstverlening is dat belangrijk, want de tijd van een CFO of controller is schaars en een slecht voorbereid vervolggesprek is meteen een gemiste kans. We stemmen onze werkwijze af op uw salesproces en, waar mogelijk, op uw CRM. Ook koppelen we terug wat we in de markt horen, zodat u uw propositie kunt aanscherpen. Zo is elke afspraak niet het eindpunt van ons werk, maar het startpunt van uw salestraject.

Ja, Provite is Wft-gecertificeerd, en in de financiële sector is dat geen formaliteit. De Autoriteit Financiële Markten heeft het toezicht de afgelopen jaren flink aangescherpt. Voor veel financiële diensten, denk aan krediet, verzekeren of advies, is samenwerken met een gecertificeerd bureau daardoor verplicht geworden. Kiest u een partij die niet aan de Wet op het financieel toezicht voldoet, dan loopt u een reëel compliancerisico. Bij Provite zit dat goed. We kennen de regels, we werken volgens een gedegen methode en we bellen altijd uit uw naam. Zo combineert u commerciële slagkracht met de zekerheid dat u binnen de kaders van de toezichthouder blijft. Twijfelt u of uw dienst onder de Wft-plicht valt? Dan denken we in een kort gesprek graag met u mee.

Sinds onze beginjaren, bijna vijftig jaar geleden, is telemarketing voor financiële dienstverlening een van onze belangrijkste specialisaties. Provite werd opgericht in 1977 en is daarmee het oudste b2b-telemarketingbureau van Nederland. In die tijd hebben we duizenden trajecten gedraaid, waarvan een groot deel binnen de financiële sector. Die ervaring betaalt zich uit. We kennen de bezwaren die een CFO of controller opwerpt, we weten hoe de besluitvorming in deze sector loopt en we herkennen wat wel en niet werkt. Bovendien evolueerde de sector in die decennia sterk, van strengere regelgeving tot digitalisering. Wij bewogen telkens mee. Voor u betekent dit dat u niet met een nieuwkomer werkt, maar met de meest ervaren groeimotor voor commerciële acquisitie in de Nederlandse financiële dienstverlening.

Ja, we werken voor gerenommeerde partijen binnen de financiële dienstverlening en aanverwante sectoren. Denk aan (krediet)verzekeraars, assurantiemakelaars, consuultancy organisaties en banken. Maar ook voor brancheorganisaties en advieskoepels. Voor veel opdrachtgevers werken we al jaren onafgebroken, wat aantoont dat de aanpak werkt en het vertrouwen wederzijds is. In de financiële dienstverlening telt zo’n trackrecord zwaar, het uitdragen en gesprekken voeren uit hun naam laten ze niet zomaar aan een onbekende partij over. We werken altijd discreet en uit uw naam, dus we zetten opdrachtgevers nooit zonder overleg in de etalage. In een persoonlijk gesprek delen we graag relevante referenties uit uw specifieke deelmarkt, zodat u een concreet beeld krijgt van wat we voor vergelijkbare partijen hebben bereikt.

Omdat de financiële top er meteen doorprikt zodra er een script aan de lijn hangt. Een CFO of controller hoort binnen tien seconden of hij een serieuze gesprekspartner spreekt. Daarom kiest Provite bewust voor zware krachten: oud-ondernemers en mensen met financiële kennis. Zij snappen begrippen als werkkapitaal, marge en total cost of ownership, en praten daar op niveau over mee. Ja, dat kost meer dan een callcenter met werkstudenten. Maar het levert ook meer op. Uw gesprekspartner staat stevig in zijn schoenen, pareert tegenwerpingen met inhoud en wint sneller vertrouwen. Zeker bij grote financiële instellingen maakt dat het verschil. Daar leeft vaak het idee dat de huidige aanpak of de eigen bank al de beste deal biedt. Alleen een gelijkwaardige gesprekspartner weerlegt dat en krijgt een voet tussen de deur.

We werken vaak voor de wat grotere, bekendere spelers. Maar als je opereert in een niche of met een onderscheidende propsoitie werken we ook voor kleinere partijen werken. Dus van internationale beursgenoteerde ondernemingen tot gespecialiseerde nichekantoren. Onze cases laten die spreiding zien. Voor de ene opdrachtgever benaderden we de CFO’s van organisaties met meer dan honderd miljoen omzet. Voor de andere juist het mkb met een omzet tussen tien en vijftig miljoen. Wat telt is uw propositie en de bereikbaarheid van uw doelgroep. Juist wanneer elke prospect en relatie belangrijk is, komen wij tot ons recht. We werken ook voor organisaties zonder eindeloze doelgroep, waar elke afspraak dus echt telt. In een eerste gesprek bepalen we samen of uw doelgroep en doel passen bij onze aanpak, en welk afspraakvolume realistisch is.

Door senioriteit en volharding. Hoe groter de organisatie, hoe lastiger u bij de juiste persoon komt. Bovendien valt een financiële beslissing zelden alleen. Meestal beslist een decision making unit of DMU, waarin bijvoorbeeld de CFO, een controller en een inkoper samen zitten. Een afspraak levert pas iets op als u aan tafel zit met een lid van die DMU. Onze bellers laten zich niet afschepen bij de receptie. Ze weten hoe ze een volwaardig gesprek openen met een financieel directeur die zijn agenda streng bewaakt. Doordat ze zelf uit het bedrijfsleven komen, schakelen ze moeiteloos op dat niveau en herkennen ze de juiste ingang. Zo maken we afspraken die doorgaan én daadwerkelijk uitmonden in zaken.

Dat verschilt per traject, al sturen we altijd op kwaliteit boven snelheid. In de financiële dienstverlening duren salestrajecten vaak wat langer. Er zijn immers meerdere beslissers in de DMU, de propositie is inhoudelijk en vertrouwen bouwt u niet in één telefoontje op. Toch merken opdrachtgevers meestal binnen enkele weken de eerste concrete afspraken. Gemiddeld leveren onze trajecten 10 – 50 gekwalificeerde afspraken per maand op, afhankelijk van inzet, doelgroep en propsitie en van de wens van onze opdrachtgever. Belangrijk daarbij: Provite kwalificeert leads inhoudelijk. Uw salesteam gaat dus niet aan de slag met vage leads, maar met relevante beslissers die echt interesse tonen, in ieder geval nieuwsgierig zijn. We beginnen met een gesprek waarin we een realistisch afspraakvolume bepalen, zodat uw verwachtingen kloppen. Vanaf dat moment houdt u zicht op de voortgang en kunt u bijsturen zodra dat nodig is.

Ja, banken en verzekeraars behoren tot onze oudste en meest vertrouwde opdrachtgevers. De verzekeringssector bedienen we al decennia. De dynamiek is er uitdagend: kritische beslissers, streng toezicht en een propositie die om uitleg vraagt. Voor banken werkt het als er ook aanvullende diensten  /  producten worden aangeboden. Maar we werkten bijvoorbeeld ook succesvol richting CFO’s voor een consultancy organisatie over het verlagen van de totale internationale bankkosten, een gesprek waarin de prospect vaak overtuigd is al een goede deal te hebben. Juist dan bewijzen onze senior bellers en de multi-channel aanpak hun waarde. Ook hier werkt Provite Wft-gecertificeerd en zetten we mensen in die de sector kennen. Of het nu gaat om volmachten, intermediairs, directe verzekeraars of zakelijke bankdiensten, we weten wie we moeten hebben. Meer weten? Op onze pagina over telemarketing voor verzekeringen

Ja, en voor veel financiële dienstverleners is dat een slimme zet, mits u de juiste partner kiest. Zelf een outboundteam opbouwen met de juiste senioriteit én Wft-kennis is kostbaar en tijdrovend. Met Provite krijgt u een compleet team, inclusief dataprocessen en rapportages, zonder vaste lasten en met duidelijke afspraken over de resultaten. We starten met een onboarding traject waarin we uw doelgroep, een reëel afspraakvolume en de beste aanpak bepalen. Daarna verzorgen we het volledige traject: van prospectselectie en benadering tot kwalificatie en het inplannen van afspraken. Belangrijk: uitbesteden betekent bij ons niet dat u de regie verliest. U houdt volledig zicht op de voortgang, de pipeline en de conversie. Ondertussen richt uw eigen team zich op waar het goed in is, namelijk klanten adviseren en deals sluiten.

Belangrijker is: wat levert het op en is er een gezonde ROI, dat bepalen we altijd als eerste. De investering hangt natuurlijk af van onze inzet (bijvoorbeeld aantal uur per week) en dat heeft weer te maken met uw doelgroep, het gewenste afspraakvolume en hoeveel uitleg uw propositie vraagt. In principe zetten wij in deze sector alleen Sr. consultants in dus of u nu CFO’s van bedrijven met meer dan honderd miljoen omzet wilt spreken of kleinere MKB bedrijven, het uurtarief blijft hetzelfde (rond de € 60) maar het aantal gesprekken per uur kan verschillen. Samen bepalen we wat past bij uw doel en geven we u inzicht in de haalbaarheid en een realistische inschatting van de investering. Eén ding is zeker: in de financiële sector telt kwaliteit zwaarder dan aantallen. Bij trajecten van zes tot twaalf maanden zien opdrachtgevers gemiddeld een rendement van meerdere keren hun investering terug. Dat komt doordat we sturen op afspraken die converteren, niet op zoveel mogelijk belletjes.

Het eerste gesprek is vrijblijvend en vooral bedoeld om elkaar te leren kennen. U vertelt over uw doelen, uw doelgroepen en uw product of dienst. Wij leggen onze bijna vijftig jaar ervaring ernaast en bespreken een mogelijke strategie. Al tijdens dat gesprek krijgt u inzicht in uw doelgroep, een haalbaar afspraakvolume en de beste aanpak voor new business, heractivatie of beide. Uitbesteden van uw acquisitie is namelijk een flinke stap, want het gaat om de representatie van uw bedrijf. Daarom nemen we de tijd om te toetsen of het klikt en of we waarde kunnen toevoegen. U zit nergens aan vast, no strings attached. Sowieso wordt het een interessant en leerzaam gesprek, waarin u een scherper beeld krijgt van uw commerciële kansen in de financiële dienstverlening. Van daaruit bepaalt u zelf of en hoe we verdergaan.

Ja, veel financiële dienstverleners opereren over de grens, en dat kunnen wij ondersteunen. Naast onze Nederlandse activiteiten verzorgen we international business development voor opdrachtgevers die in het buitenland willen groeien. We beschikken over ervaren marktbewerkers die de taal en de zakelijke cultuur van de doelmarkt beheersen. Dat is belangrijk, want een gesprek met een financieel beslisser vraagt in elk land om de juiste toon en de juiste argumenten. Voor de financiële sector komt daar de lokale regelgeving bij, die per land verschilt. Wij houden daar rekening mee en stemmen de aanpak erop af. Zo bouwt u ook buiten Nederland aan een pijplijn van gekwalificeerde afspraken. Wilt u weten wat er in uw doelmarkt mogelijk is? In een gesprek verkennen we de kansen graag concreet.